Hergün değişen trendler ve ucuzlayan ürünler ile moda sektörü, dünyayı kasıp kavuran bir alışveriş çılgınlığına dönüşmüştür.  Sürekli alım, sürekli üretimi de beraberinde getiriyor. Bunun sonucunda da doğamız büyük risklerle karşı karşıya kalıyor. Ürünler satılana kadar meydana gelen ekolojik hasarı görmezden gelip ileriki süreçleri incelediğimiz takdirde bir giysinin karbon ayak izinin üçte ikisinin satın alındıktan sonra meydana geldiğini görmekteyiz.

“ Dünyayı değiştiremesek de, yaşadığımız çevremizi etkilemek için bugün bir adım atmalıyız.”

Eco-fashion, eko-moda veya ekolojik moda kavramları, doğaya olan saygının günden güne yitirilmesi ve buna bağlı olarak ekolojik dengenin bozulmaya başlaması ile birlikte oldukça önem kazanmaya başladı. İki haftada bir yenilenen koleksiyonlar ile insan sağlığı ve çevrenin geleceği düşünülmeden atılan adımlar uzun dönemde karşımıza büyük bir tehdit unsuru olarak çıkmaktadır. Üretimde kullanılan ağır kimyasallar, daha çok tüketime teşvik eden ucuz, hızlı ve kalitesiz üretimler ve çabuk tüketilen moda, südürülemeyen modayı da beraberinde getirmektedir. Özellikle, çanta ve aksesuar sektöründe bu kadar tüketime karşılık bazen günyüzü görmemiş hayvanlar katledilmekte bazen de bazı hayvan nesillerinin soyu tükenme tehdidiyle karşı karşıya kalmaktadır.

“Dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek için farklı alternatifler bulabiliriz.”

Moda ve tekstil sanayisi üretim ve tüketici kullanımında önemli oranda tekstil atıkları oluşturmaktadır. Moda, dünyanın çevreye en çok zarar veren ikinci ve su tüketiminde en büyük ikinci sanayi koludur. Eko-fashion, moda sektöründeki bu israfa ve tehditlere tepki gösteren bir terim olarak karşımıza çıkarak zaman içinde  tüm dünyadan aldığı desteklerle daha iyi bir dünyada yaşamayı amaçlayan bir akıma dönüşmüştür.

 “Modada sürdürülebilirlik mümkündür…”

Bu bağlamda sürdürülebilir modayı; gelecek nesillerin üretim kaynaklarını tehdit etmeyen, çevreye zarar vermeden üretilen, insan sağlığını etkilemeyen, geri dönüştürülebilir, yüksek kaliteli ve zamansız tasarımlara sahip ürünler olarak tanımlayabiliriz.

“Monarch Cork, sürdürülebilir ve ekolojik bir moda markasıdır.”

Monarch Cork olarak, ekolojik ve sürdürülebilir bir moda markası olmanın ve bu markayı Türkiye’ nin en kültürel ve en modern şehri İzmir’ den başlayarak tüm dünyaya taşıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Biz, doğaya hiçbir zarar vermeden elde edilen hammaddeleri, organik malzemelerle birleştirip ağır kimyasallardan uzak üretim sürecinden geçirerek, geri dönüşüme uygun, çevre dostu, dayanıklı ve hayvan derisinden yapılan ürünlere en büyük alternatif olarak oluşturduğumuz koleksiyonlarımızla sürdürülebilir modaya destek veriyoruz.

“Mantar, sürdürülebilir doğal bir malzemedir.”

Mantar derisinden elde edilen ürünler tüm dünyada farklı sektörlerde kendisine yer edinirken, modada kullanılmaya başlaması, ekolojik ve sürdürülebilir modada  yeni bir dönem niteliği taşımaktadır. Mantar meşesi ağacının 9 yılda bir kendisini  yenileyen kabuklarından elde edilen mantar derisi, ağaçlara zarar vermeden elde edilmesi, üstün mukavemet koşullarına sahip olması, kendine has dokusu, hafifliği, hayvan derisinin en büyük doğal alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Mantar derisinden elde edilen ürünleri uzun zaman severek kullanabilirsiniz. Eskiyen ürünlerinizin geri dönüşüme uygun olarak tekrar doğaya karışacağını bilmek sizi ayrıca mutlu edecek.

MONARCH CORK OLARAK, DOĞAYI SEVİYORUZ SLOGANIYLA ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA EKOLOJİK DENGENİN KORUNMASI GEREKTİĞİNİN SAVUNUCUSUYUZ.

Bize Ulaşın

İletişim: +90 232 966 11 90
Whatsapp: +90 541 718 16 88
info@monarchcork.com

Bizden haberdar olmak için bültenimize kaydolunuz.

Copyright All Rights Reserved © 2019

Güvenli Alışveriş

0