MANTAR DERİSİ NEDİR?

Tebrikler…

Satın almış olduğunuz yada satın almayı düşündüğünüz Monarch Cork ürünü ile ekolojik dengenin korunmasına vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz. Monarch Cork olarak oluşturmuş olduğumuz koleksiyonlarımızın tamamında doğal mantar derisi kullanmaktayız. Meşe ağacının kabuklarından elde edilen doğal mantar derisi hakkında kafanızda değişik sorular oluşabilir.  Çünkü mantarın daha önce hiç deri olarak kullanıldığını görmediniz. Monarch Cork’ un ilham kaynağı olan doğal mantar derisinin mantar panolarda kullanılan mantar ve ayakkabı topuklarında kullanılan kaplama malzeme ile kesinlikle hiçbir alakası yoktur. Bu doğal deri hayvan derisinin en büyük alternatifi olarak tüm dünyada kabul gören benzersiz bir çevre dostu üründür.

Gelin yakından tanıyalım…

Üretimlerimizde kullandığımız doğal deri Avrupa menşeili olup, tamamen doğal içeriklere sahip en yüksek kaliteli hasatlardan elde edilmektedir. Mantar derisi, mantar meşesi ağacının dokuz yılda bir kendisini yenileyebilen kabuk kısmının hasat edilmesiyle elde edilmektedir. Hasat edilen ham mantar kütükleri, yaklaşık altı ay kadar kurumaya bırakılır. Kuruma süresinin ardından ham kütüklere buhar ve kaynama işlemleri uygulanarak malzemeye esneklik kazandırılır. Daha sonra kütükler ince parçalar halinde dilimlenerek ve pres uygulanarak kullanıma uygun doğal deri haline getirilir. Elde edilen doğal mantar derisi, hayvan derisinin karmaşık üretim sürecine göre daha basittir ve bu yüzden de ürün kendine has dayanıklılık özelliklerini yitirmez.

Bu doğal deri, sahip olduğu kendine has özellikler ile doğanın bize sunduğu eşsiz bir armağandır.

OLDUKÇA HAFİFTİR

Monarch Cork ürünlerinin en seveceğiniz yanlarından birisi de ürünlerin inanılmaz hafif olmasıdır. Mantarı oluşturan hücrelerin kimyasal yapısının %70 inden fazlasını hava oluşturması onu oldukça hafif bir malzeme yapar. Ağırlığı 1,5 g/cm3 yoğunluğunda olup, ağır eşyalarınızı taşırken bile yorulmayacaksınız.

SU GEÇİRMEZDİR

Monarch Cork olarak, satın almış olduğunuz her ürünü tüm mevsim koşullarında rahatlıkla kullanabileceğinizi garati ediyoruz. Mantarın içeriğindeki Suberin maddesi, kimyasal olarak kauçukumsu bir yapıda olup mantarı neme ve suya karşı dayanıklı hale getirmekte ve kendine ait görünüş ve dokunuş hissiyatı yaratmaktadır. Doğal mantar derisi, nemden ve sudan etkilenmez ve ıslanması halinde leke tutmaz. En değerli eşyalarınızı güvenerek taşımanız için mükemmel bir alternatiftir.

DAYANIKLIDIR

Monarch Cork çantalarını, kullanım talimatına uygun olarak kullanmanız durumunda uzun yıllar severek kullanacaksınız. Mantar yüksek oranda sürtünme katsayısına sahiptir. Yırtılması veya aşınması öyle kolay değildir. Her ne kadar çok kullanıyor olsanız bile kolay kolay eskitemeyeceksiniz.

KENDİNE HAS DOKUNUŞ HİSSİ

Kullanmış olduğumuz doğal mantar deri, içeriğindeki Suberin maddesinin kendine has kauçukumsu ve kadifemsi yapısı ile Monarch Cork çantalarını eşsiz bir ürüne dönüştürür. Ağaç kabuğundan elde edilmesine kaşılık oldukça yumuşak bir dokunuş hissiyatı verir. Elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

EKOLOJİKTİR

Hayvansal deriyi elde etmek için zaman zaman birçok hayvan nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Monarch Cork olarak, üretimlerimizin hiçbir safhasında doğadakihiçbir canlıya zarar verilmemektedir. Mantar meşesi, doğadaki karbondioksit gazını en çok emen ağaç olmasının yanısıra yüksek miktarda oksijen üretir. Mantar meşesinden elde ettiğimiz ürünlerimiz tamamen çevre dostu, geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir ürünlerdir.

Doğal mantar derisi, özellikle Avrupa’ da olmak üzere tüm dünyada alternatif deri olarak kullanılmakta ve gelecekte öneminin daha da artacağı vurgulanmaktadır. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için gelin bugün bir adım atalım.

Doğayı seviyoruz sloganıyla çıktığımız bu yolda ürünlerimizi tercih ederek bize destek verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Leave a Comment

0